0542 223 8138
Yer Süzgeci Tıkanıklığı Açma
YER SÜZGECİ TIKANIKLIĞI AÇMA

YER SÜZGECİ TIKANIKLIĞI AÇMA

Banyo ve balkonlarınızda bulunan yer süzgeçleri mi tıkandı?

Yer Süzgeci Tıkanıklığı Açma

Suyun kullanıldığı tüm alanlarda zeminde biriken suyu emmesi için yer süzgeci monte edilir. Zemin kısmına en yakın gider olarak adlandırılan bu yer süzgeçleri zamanla çeşitli yabancı maddelerden dolayı tıkanabilir.

Mekanlarımızda sıklıkla kullandığımız banyo, mutfak, balkon ve tuvaletler birçok tesisat probleminin yaşandığı yerlerdir. Bazen kullanıcı hatasından bazen de tesisat kaynaklı usta hatalarından ya da dış etkenlere bağlı olarak çeşitli sorunlar yaşanabilir. Bu durum lavabo, küvet, klozet, yer süzgeci gibi birçok tesisat sistemini bir arada barındıran banyolarda daha sık yaşanmaktadır.

En çok yaşanan sorun ise atık su gider yollarının tıkanmasıdır. Buna da yol açan en büyük sebep dikkatsiz kullanımlardır. Atık su giderlerinin tıkanması atılmaması gereken cisimlerden kaynaklanmaktadır. Önemsiz olarak gördüğümüz yumak yumak saç kılı, peçete gibi nesneler tıkanıklığın en büyük sebebidir. Saç kılının herhangi bir şekilde erimesi ya da kaybolması mümkün değildir. En ufak bir çıkıntıya tutunarak tıpkı örümcek ağı gibi gider yoluna set kurar. Gelen tüm yağ, kir, peçete, sabun gibi atıklar bu ağa takılır. Özellikle banyoda taranan uzun saçlar yerlere döküldüğü için yer süzgeci tıkanıklıklarının en büyük sebebidir. Başka bir tıkanıklık sebebi de yıkanan halılardır. Bu bazen banyoda değil de balkonda yer alan yer süzgeci gideri tıkanması olarak ta karşımıza çıkabilir. Özellikle halılar fazla miktarda tüy dökerek gideri rahatlıkla tıkayabilmektedir. Bunu önlemenin en basit yolu ise giderlerimize takacağımız basit bir filtreden geçmektedir.

Böyle bir durum yaşadığınız da kullandığınız tüm yöntemlere rağmen tıkanıklığı açamadıysanız uzman bir ekipten yardım almanız gerekir. Özellikle balkon ve banyo yer süzgeci gideri tıkanıklığında yapılan hatalı uygulamalar PVC borunun kırılmasına, delinmesine ve çatlamasına sebep olabilir. Böyle bir durumda alt kata su sızıntısına sebep olacağı gibi tamir masrafını da çoğaltır.

Tıkalı yer süzgeci sorunu yaşıyorsanız 0542 223 8138 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilirsiniz.