0542 223 8138
Çatı Tamir Bakım
ÇATI TAMİR & BAKIM HİZMETLERİ

ÇATI TAMİR & BAKIM

Çatı Aktarma, Tamir ve Bakım Hizmetleri

Çatı Aktarma

Uygun fiyatlarımız ve kaliteli işçiliğimiz ile %100 müşteri odaklı çalışan GMG Teknik, konusunda yılların deneyimine sahip ustaları ile çatı ile ilgili yaşadığınız her türlü soruna müdahale etmektedir.

Tecrübeli ustalarımız önce çatının keşfini yapar. İnceleme neticesinde ileride problem çıkarılacağı düşünülen bölgeleri müşteriye ileterek bilgilendirir ve bu bölgelerin tamirinin yapılmasını sağlar.

Çatı bakımı zamanında müdahale demektir. Daha büyük hasara sebebiyet vermeden çatıda meydana gelmiş küçük hasarların tamiri yapılarak onarılmalıdır.

Bazı binalar az bir ısı ile ısınıyor. Bazı binalar ise milli ekonomiye zarar verebilecek şekilde çok maliyetli oluyor. Bu da binalar yapılırken ısı yalıtımına uyulmadığından kaynaklanıyor. Yalıtım; ekolojik denge, hava kirliliğinin önlenmesi, enerji tasarrufu ve sağlıklı mekanların oluşturulması açısından önemlidir.

Bir evin çatısı yalıtım işlevini yerine getiremeyecek hale geldiyse; çatı örtüsünde bazı hatalar mevcutsa yapıyı oluşturan diğer yapı elemanlarında da ciddi fonksiyonel bozukluklar meydana gelebilir.

Size çatınızı yağmurlar gelmeden tamir ve tadilat ettirmenizi ve yakıt tasarrufundan faydalanmanızı öneriyoruz.

Çatı hizmetlerimizden yararlanmak için 0542 223 8138 numaralı telefonumuzdan günün her saatinde bizi arayabilirsiniz.

 

 

Kiremit Aktarma ve Çatı Yapımı

Çetin kış koşulları, sıcak ve soğuk farkının yüksek olması ve periyodik çatı bakımlarının yapılmamış olması çatıda her yıl yeni problemleri oluşturur. Bu problemler kırık ve çürük kiremitlerin çoğalması, kiremit yağmur oluklarının tozla dolması, baca dibi saçlarının delinmesi ve açılması, dere saçlarının yırtılması veya delinmesi, kiremit altı şiltesinin su tutma özelliğinin kalmaması, mahya beton harçlarının bozulması ve oluklarda oluşan çatlaklar vb. hasarlar kiremit aktarma veya onarımı zorunlu hale getirir.

Çatıda oluşan bu problemlerin tamiratı zamanında yapılmazsa daire veya bina içine su sızıntısına ve yüksek yakıt giderlerine sebep olmaktadır. Çatıya akan su çatı arasında rutubet yapmakta son kattaki dairelerin tavanlarından daire içine sızmaktadır. Çatı arasındaki ısı yalıtım (cam yünü vb.) malzemelerinin özelliğini bozmaktadır. Su yalıtımının zamanında yapılmamış olması ahşap karkasın da çürümesine neden olmaktadır.

Bunun için en uygun çözüm kiremitlerin aktarılmasıdır. Eğer ahşap karkas beş on ve tahtalarında çürük ve kırıklar varsa onarımı yapılmalıdır.

Kiremit aktarma ve onarımda yapılan işlemler:

  • Çatı üzerinde bulunan bütün kiremitler kaldırılır.
  • Baca sıvaları tamir edilir, çatı kalkanı ve aydınlık gibi yerler kontrol edilir. Gerekli tamiratlar yapılır.
  • Çatıda mevcut duvar ve baca dibi saclar ve çatı oluğu kontrol edilir. Gerekli bakımları yapılarak tamir edilir. Saçlar ve çatı oluğu çok yıpranmışsa müşterinin isteği doğrultusunda yenilenir.
  • Çatı karkası kontrol edilir. Kırık ve çürük beş on ve tahtalar onarılır. Gerekli olursa çatı karkası kuvvetlendirilir.
  • Çatı tahtasının üzerine kiremit altı şiltesi (telisli jüt-mebran-tyvek vb.) usulüne uygun olarak döşenir.
  • Kiremit altı şiltesinin üzerine düzgün olan kiremitler döşenir. Kırık ve çürük kiremit ve mahyalar çöpe atılır yerine yenisi döşenir.
  • Mahyalara beton harç yapılır.
  • Çatı üzeri temizlenir ve temiz olarak teslim edilir.