0542 223 8138
Pimaş (PVC) Tıkanıklığı Açma
PİMAŞ TIKANIKLIĞI AÇMA

PİMAŞ TIKANIKLIĞI AÇMA

Kırmadan Kamera İle Pimaş (PVC) Açma!

Pimaş (PVC) Tıkanıklığı Açma

GMG Teknik her türlü tıkanıklık sorunlarında olduğu gibi pimaş tıkanıklıklarında da müşterilerine özel çözümler sunmaktadır.

"Pimaş" halk dilinde tuvalet ve lavaboların alt yapısında kullanılan ve atık suyun gitmesinde kullanılan özel malzemelere verilen isimdir. Asıl ismi "PVC" olmasına rağmen sektörde çıkan ilk plastik marka "Pimaş" olduğu için adı oradan kalmıştır.

Sağlam bir şekilde yapılmış gider borularının içerisi her ne kadar kaygan yapıda olsa da ustaların yanlış montajı sonucunda çok çabuk tıkanabilir. Genel olarak tıkanıklığın en çok rastlanıldığı bölgeler dirsek bölümleridir.

PVC boruları zamanla biriken yemek artıkları, yağları, yanlışlıkla veya bilinçli olarak atılan naylon poşet, bez, tuvalet kâğıtları yüzünden daralır ve tıkanır. Daralan giderler zaman zaman yavaş su akışı ile size kendini belli eder. Önceden bu daralmayı fark edip tıkanma gerçekleşmeden pimaşların temizlenmesi size kolaylıklar sağlayacaktır. Gider boruları tamamen tıkandığında ise yapılacak işlemler süreci uzatmaktadır.

Pimaş (PVC) tıkanıklıklarında Ankara ve çevresinde ikamet ediyorsanız 0542 223 8138 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilirsiniz.

 

 

Pimaşlar Neden Tıkanır?

Tıkalı gider boruları çok büyük bir sorundur. Ama profesyonel bir yardım alınır ise işiniz hayli kolaylaşır. Ana gider borularında tıkanma, pimaş tıkanma sorunu genelde inşaat sırasında yapılan hatalardan kaynaklanır. Tabi ki kullanım hatalarından da kaynaklanabilir. Bu kullanım hataları su giderine büyük katı madde atmak, suyun kireçli olması vb gibi nedenlerden de kaynaklanabilir.